Trener biznesu

Już minęły te czasy, gdy pierwsza praca stawała się jednocześnie ostatnią. Rynek tak mocno się zmienił, gdy chodzi o rotację pracowników, że większość z nas obejmując gdzieś stanowisko ma już świadomość, że nie będzie się tam pracować tam przez długie lata. Kiedyś pracę zmienialiśmy mniej więcej dwa razy w życiu teraz to coś zupełnie normalnego i średnio co 2-3 lata zmieniamy miejsce zatrudnienia. To znaczy, że każdy z nas obecnie sam jest odpowiedzialny za swoją karierę i musi nią dobrze kierować.

Należy się między innymi dokształcać, gdy chodzi o kompetencje personalne czy tez umiejętności biznesowe, które mogą pomóc awansować. W przyszłości zaś takie umiejętności będą dla nas pewną kartą przetargową i będą dawały nam lepsza pozycję na rynku, by konkurować z innymi o posadę. Biorąc pod uwagę wysokie tempo życia oraz szybkość zmian na rynku nie powinno nikogo dziwić, że jest taki zawód jak trener biznesu.

Trener biznesu i jego cele

Nadal są takie osoby, które uważają, że trener biznesu musi zajmować się tematami wyłącznie biznesowymi i sfery osobiste nie powinny go zainteresować. Rośnie jednak liczba osób świadomych jak bardzo nierealny jest pomysł takiego właśnie działania. Wbrew temu co niektórzy myślą właśnie rola trenera to nie przekazywanie innym co maja robić, ale przede wszystkim wskazywanie pewnej drogi, którą będą mogli iść. To najlepszy sposób dla nich, by pracować nad osiągnięciem zadowalającego wyniku. Celem trenera biznesowego będzie przede wszystkim zachęcenie ludzi do zmiany a potem prowadzenie tych ludzi przez tą zmianę. Należy zaznaczyć, że nawet najlepszy trener nic nie zdziała, jeśli również druga osoba nie będzie chciał współpracować.

Rynek pracy

Planowanie kariery

Coraz częściej nie tylko zmieniamy prace ale całkowicie chcemy zmienić branżę w jakiej działamy. To sprawia, że często nie wystarcza nam umiejętności w jakimś temacie, ale również wymagamy od pracowników nabywania nowych umiejętności. to właśnie w planowaniu kariery jako całości może być ważne. Może w ciągu kilku lat tego nie zauważymy, ale w ciągu kilkunastu może się to okazać bardzo ważne.

Trener biznesowy ma pracować na tyle, że wskaże pewne ścieżki życia czy też kariery, których do tej pory nie zauważaliśmy i będzie można je dopasować do własnych predyspozycji. Taka nauka tak naprawdę ma służyć rozwijaniu kompetencji miękkich a więc takich jak komunikatywność, kreatywność czy też zarządzanie czasem oraz umiejętność pracy w zespole. Dzięki sesjom z trenerem mamy okazje stać się lepszym pracownikiem.

O serwisie


Portal poświęcony tematyce strategii marketingowej

Kim jest trener biznesu?
Jak zostać trenerem biznesu?
Jaki wpływ na zespół mają szkolenia biznesowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

 

Kontakt

kontakt@amw.net.pl

Galeria