Co daje firmie i jednostce współpraca z trenerem biznesu?

Trener biznesu

Trener biznesu jest zaliczany do osób, które są w stanie nieść wymierną pomoc w tak zwanym samodoskonaleniu. Współpraca z nim wiąże się z licznymi korzyściami, klient odczuwa je przy tym nie tylko na poziomie praktycznym, ale również na poziomie emocjonalno-społecznym. Najczęściej mówimy w tym kontekście o pięciu czynnikach. Listę otwiera oszczędność czasu, nie bez znaczenia jest jednak również motywacja, wzmocnienie, rozwój oraz wielopoziomowość. Trener biznesu jest osobą, która w pierwszej kolejności odpowiada za indywidualną pracę z klientem. Nie ma tu miejsca ani na podejście bezosobowe, ani na stosowanie schematów, w przypadku których można mieć nadzieję, że da się je dopasować do kontekstu.

Profesjonalne szkolenia

Trener biznesu nie może tez ujednolicać poziomu szkolenia, co z kolei bywa praktyką nieuniknioną podczas treningu grupowego. Klient dzięki temu nie musi przejmować się uczuciem wstydu, ma też szansę na otworzenie się, nie ogranicza go bowiem obecność osób trzecich z charakterystyczną dla nich skłonnością do prób oceny jego zachowań. Otwartość na osobiste potrzeby klienta idąca w parze z jego indywidualnym traktowaniem przez trenera biznesu sprawiają przy tym, że klient czuje się ważny i doceniony. Ma to duże znaczenie dla samego trenera, ten bowiem może z łatwością podnieść tak jego motywacje i kreatywność, jak i poziom determinacji w dążeniu do celu.

Indywidualne lekcje

Efekt końcowy

Gdybyśmy mieli wskazać najbardziej uniwersalne z zasad, jakimi kieruje się trener biznesu, z pewnością byłyby to rozwój oraz wzmocnienie. Co ważne, mają one jednakowo duże znaczenie bez względu na to, czy praca trenera ma na celu wzmocnienie prywatnych sfer życia klienta, czy też tych, które są ściśle związane z jego życiem zawodowym. Jednostka po spotkaniu z trenerem biznesu często przyznaje, że ma znacznie lepsze samopoczucie, jest pełna wiary we własne możliwości, a jednocześnie doświadcza poczucia samorealizacji. Trudno utrzymywać, że zyski osiągane przez firmę są mniejsze.

Nie można zapominać o tym, że każda machina działa lepiej, gdy jej elementy przeszły konserwację. Jeśli więc dochodzi do wzmocnienia motywacji i kreatywności pracowników, wzmacnia się organizacja jako całość. Poszczególne osoby poprzez przeobrażenia jakich doświadczają promują też korzystne zmiany w firmie nawet, jeśli odbywa się to w sposób, którego same sobie nie uświadamiają. Ma to szczególnie duże znaczenie wówczas, gdy mówimy o osobach określanych niekiedy mianem strategicznie ważnych albo opiniotwórczych. Już choćby dlatego tak modne jest ostatnio inwestowanie w rozwój kadry menadżerskiej.

O serwisie


Portal poświęcony tematyce strategii marketingowej

Kim jest trener biznesu?
Jak zostać trenerem biznesu?
Jaki wpływ na zespół mają szkolenia biznesowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

 

Kontakt

kontakt@amw.net.pl

Galeria