Chcesz zmienić zawód? Zostań instruktorem!

Jednym z ciekawszych pomysłów w ostatnich latach na karierę są kursy instruktorskie. Jak to wygląda w praktyce?

Wygląd kursu

W czasie typowego kursu instruktorskiego prowadząca go osoba ćwiczy razem z kursantami. Wygląda to tak, że cała grupa, łącznie z instruktorem, wykonuje zestaw ćwiczeń. Czasami instruktor tylko prezentuje same ćwiczenia, po czym nadzoruje ich wykonywanie przez kursantów oraz dopinguje ich do większego zaangażowania. Jego partycypacja ma charakter silnie motywujący.

Kariera

W związku z dużą popularnością tego typu szkoleń nie można liczyć, że od razu po ich zakończeniu uzyska się kwalifikacje otwierające ścieżki kariery. Najczęściej od kandydatów do pracy wymaga się wyższego poziomu specjalizacji lub specjalizacji pobocznych rozszerzających ich kwalifikacje. Chodzi o to, by ubiegając się o prace móc przedstawić swojemu potencjalnemu pracodawcy coś, co będzie nas odróżniało na tle innych kandydatów do tego samego stanowiska pracy. Warto jest ogólnie stawiać też na te kursy instruktorskie, które oferują kwalifikacje w dziedzinach mniej obleganych w danym czasie.

Opłaca się stawiać na kursy instruktorskie

Kursy instruktorskie bez cienia wątpliwości poprawiają naszą pozycję na rynku pracy. Zapotrzebowanie na instruktorów z bardzo różnych dziedzin nieustannie rośnie i do tego można wybrać dziedzinę, która będzie nas osobiście interesowała i tym samym będziemy mogli liczyć na satysfakcje z pracy.

Więcej na stronie szkolenia-gw.pl

O serwisie


Portal poświęcony tematyce strategii marketingowej

Kim jest trener biznesu?
Jak zostać trenerem biznesu?
Jaki wpływ na zespół mają szkolenia biznesowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

 

Kontakt

kontakt@amw.net.pl

Galeria