Jak dbać o bezpieczeństwo swojego biura

Jest to temat, który wielu pracowników uważa za rzecz oczywistą... za wyjątkiem administratorów małych firm i biur! Jeśli biuro nie jest bezpieczne dla swoich pracowników, ci sami pracownicy nie są w stanie wykonać najlepszej możliwej pracy. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby być najlepszym "szefem bezpieczeństwa", jakim możesz być ...

Dostęp pracownika do biura

Będziesz chciał się upewnić, że Twoje biuro ma bezpieczne zamki i skuteczny system alarmowy oraz brak możliwości dostępu do sejfu biurowego, w którym przetrzymujesz ważne dokumenty. Ponadto, jak pracownicy będą mieli dostęp do Twojego biura? Czy każdy z nich będzie miał klucz? Odznakę? Będziesz musiał znaleźć najlepszy sposób, aby pracownicy mieli bezpieczny dostęp do biura, zapobiegający potencjalnym kradzieżom z zewnątrz. Czy biuro będzie technicznie dostępne 24/7, czy tylko w określonych godzinach? Gdzie umieścić sejf? Jaki sejf biurowy wybrać? Co należy zrobić, jeśli jeden z pracowników, który wcześniej posiadał klucze, zostanie zwolniony? To wszystko są rzeczy, o których musisz myśleć.

Wiedza pracownika o tym, co należy zrobić w nagłym wypadku

Nie tylko ważne dla nowych pracowników! Będziesz chciał się upewnić, że wszyscy Twoi pracownicy dokładnie wiedzą, co robić i gdzie się udać w razie jakiegokolwiek zagrożenia. Na przykład, gdzie jest najbliższe wyjście w przypadku pożaru? Dokąd udają się pracownicy podczas tornada? Gdzie znajduje się najbliższa gaśnica? Gdzie powinni się spotkać ludzie na zewnątrz w przypadku ewakuacji?

Ponadto, twoi pracownicy będą musieli wiedzieć, jak wybrać 911. Powinni po prostu używać swoich telefonów komórkowych? Jeśli istnieją telefony biurowe lub Skype, na przykład, czy najpierw muszą wybrać "0-1", czy coś podobnego? Tego typu informacje należy ustalić i udostępnić pracownikom, i może to być TWOJA praca.

Cyberbezpieczeństwo

Hasła komputerowe są tu częstym problemem. Oto kilka wskazówek, jak tworzyć "trudne do zhakowania" hasła...

  • Najlepsze hasła nie mają żadnego wzoru
  • Zastanów się nad przekształceniem liter w cyfry
  • Wstawić kilka dużych liter losowo w słowo
  • Dodaj kilka losowych znaków
  • Zrób to dłużej, jeśli możesz go łatwo zapamiętać.
  • Hasło: wybierz niezapomnianą frazę z czegoś, co lubisz, jak ulubiony wiersz lub wiersz filmowy
  • Unikaj używania tego samego hasła dla różnych kont
  • I masz to! Bezpieczeństwo przede wszystkim.

O serwisie


Portal poświęcony tematyce strategii marketingowej

Kim jest trener biznesu?
Jak zostać trenerem biznesu?
Jaki wpływ na zespół mają szkolenia biznesowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

 

Kontakt

kontakt@amw.net.pl

Galeria