Więcej o niszczarkach do papieru

Niszczenie poufnych dokumentów w domu lub w biurze

Chcesz zniszczyć wrażliwe i bezpieczne dokumenty na nieczytelne strzępy? Pomyśl o wrażliwych dokumentach podatkowych, wyciągach bankowych lub dokumentach biurowych zawierających dane osobowe klientów. Chcesz sam niszczyć dokumenty lub papierowe śmieci zamiast zatrudniać firmę zajmującą się niszczeniem? Następnie potrzebna jest niezawodna i wydajna niszczarka do papieru, która bezpiecznie pozbędzie się tych poufnych dokumentów.

Na tej stronie doradzamy Państwu najlepsze niszczarki do papieru do użytku osobistego w domu oraz do użytku profesjonalnego lub komercyjnego w biurze. Posiadamy również rekomendacje dla wysokowydajnych rozdrabniaczy do rozdrabniania resortowego oraz dla rozdrabniaczy przemysłowych do rozdrabniania dużych ilości lub rozdrabniania luzem.

Co to jest niszczarka do papieru?

Niszczarka do papieru jest elektronicznym urządzeniem do rozdrabniania (głównie poufnych lub wrażliwych) dokumentów na (nieczytelne) cząstki. Niszczarka niszczy dokumenty za pomocą zestawu obracających się ostrzy noży napędzanych silnikiem elektrycznym. Zależy to od typu niszczarki, jak małe będą cząstki papieru. Rozdrabniacz może robić paski lub malutkie strzępy papieru, które wyglądają jak konfetti. Wydajność maszyny do rozdrabniania papieru jest objęta oficjalnymi poziomami bezpieczeństwa określonymi w normie DIN 66399. Ta niemiecka norma dotycząca niszczenia papieru obejmuje poziomy bezpieczeństwa od DIN P-1 do DIN P-7, wyższa norma DIN przypomina mniejszą cząstkę. Dowiedz się więcej o poziomach bezpieczeństwa DIN 66399.

Krótka historia o niszczarce do papieru

Pierwszą niszczarkę do papieru wynalazł płodny wynalazca opat Augustus Low z Brooklynu w Nowym Jorku. Jego wynalazek "pojemnik na śmieci" został opatentowany 31 sierpnia 1909 roku. Ale wynalazek "pierwszej niszczarki do papieru" nigdy nie został wyprodukowany. Pierwsza wyprodukowana niszczarka została wyprodukowana przez Adolfa Ehingera w 1935 roku w Niemczech. W tym czasie niszczarki do papieru były używane głównie przez jednostki rządowe. Pod koniec lat osiemdziesiątych również konsumenci i przedsiębiorcy zaczęli używać niszczarek do papieru, aby uniknąć kradzieży tożsamości.

Po co niszczyć dokumenty?

Kradzież tożsamości
Najważniejszym powodem, dla którego warto zakupić niszczarkę do papieru do użytku osobistego lub biurowego, jest uniknięcie kradzieży tożsamości. Dokumenty papierowe mogą zawierać dane osobowe, takie jak nazwisko, adres lub nawet dane konta bankowego. Dane te mogą być wykorzystane do kradzieży tożsamości i popełnienia oszustwa tożsamościowego. Tak więc przed wyrzuceniem do kosza na śmieci poufnych dokumentów zawierających ważne informacje, zaleca się ich zniszczenie, a następnie ponowne przetworzenie. Zalecamy niszczenie każdego dokumentu, który zawiera dane osobowe, może to być również poczta śmieciowa.

Ochrona prywatności innych osób
Ale niszczarka służy nie tylko do niszczenia własnych dokumentów osobistych. Firmy na całym świecie przechowują informacje od wszelkiego rodzaju ludzi i innych firm. I przez większość czasu te wrażliwe informacje są drukowane na dokumentach papierowych. Pomyśl o fakturach, dokumentach ubezpieczeniowych, listach klientów i tak dalej. Firmy muszą zadbać o bezpieczną utylizację tych papierowych dokumentów. A jednym ze sposobów na to jest zebranie poufnych dokumentów w koszu na śmieci i rozdrobnienie ich przy pomocy profesjonalnej lub komercyjnej niszczarki do papieru w biurze. Ale firmy lubią również niszczyć informacje z projektów, klientów lub protokoły z ważnych spotkań.

Niszczyć całą politykę
Papierowe dokumenty są wszędzie w biurach. Aby zapobiec utracie poufnych informacji, zaleca się przestrzeganie wszystkich zasad obowiązujących w Twojej firmie. Polityka ta oznacza, że każdy pojedynczy dokument zostanie zniszczony zanim zostanie poddany recyklingowi.

Czyste biurko i miejsce pracy
Poza unikaniem kradzieży tożsamości i ochroną prywatności klientów, niszczarka papieru pomaga również utrzymać czyste i zorganizowane miejsce pracy. Regularne niszczenie papieru pozwala ograniczyć do minimum bałagan na biurku lub w szafkach.

Wreszcie rozdrabnianie papieru zmniejsza ilość odpadów papierowych. Niszczony papier ma tendencję do zajmowania mniejszej ilości papieru w pojemniku do recyklingu niż nienadziewane dokumenty. Niszcząc dokumenty i oddzielając strzępy papieru od reszty odpadów, poprawia się również ich recykling. Tak więc niszczenie dokumentów pomaga być bardziej przyjaznym dla środowiska w domu i w biurze.

Co można rozdrobnić w domu?

Jako konsument, jakie dokumenty można rozdrobnić w domu? Pomyśl o kwitach depozytowych, wyciągach bankowych, rachunkach za karty kredytowe, polisach ubezpieczeniowych, dokumentach kredytowych, paragonach, zeznaniach podatkowych i tak dalej. Sprawdź przed rozdrabnianiem, czy naprawdę nie potrzebujesz już tego dokumentu, jest to szczególnie ważne w przypadku dokumentów podatkowych.

Zalety i wady niszczarki do papieru
Posiadanie niszczarki do papieru w domu lub w biurze jest wygodne. Gdy zachodzi potrzeba pozbycia się poufnego dokumentu, wystarczy go po prostu zniszczyć. To sprawia, że niszczarka jest doskonałym dodatkiem do niszczenia papieru, który może być dostarczony już przez specjalistyczną firmę zajmującą się niszczeniem papieru dla Twojej firmy. Ale oprócz pozytywnych aspektów związanych z niszczarką do papieru istnieją również pewne wady wymienione poniżej.

 5 Zalety niszczarek do papieru

  • Bezpieczeństwo informacji - Niszczenie poufnych dokumentów i zabezpieczanie własnej prywatności oraz prywatności innych osób. Zainwestuj w niszczarkę do papieru, która wytwarza małe cząstki, a nie długie paski. Ponieważ paski papieru są dość łatwe do odczytania, zwłaszcza gdy niszczysz dokumenty drukowane w trybie poziomym.
  • Ochrona - Chroń siebie w domu lub w biurze przed oszustwami dotyczącymi tożsamości poprzez niszczenie poufnych i wrażliwych dokumentów.
  • Zarządzanie odpadami - Zmniejszenie ilości odpadów papierowych poprzez rozdrabnianie dokumentów papierowych na małe cząstki.
  • Łatwo dostępny - Niszczenie wrażliwego dokumentu o każdej porze dnia.
  • Więcej niż papier - W zależności od typu niszczarki można również niszczyć płyty CD, DVD i karty kredytowe, aby zniszczyć dane cyfrowe. 

5 Wad niszczarek do papieru

  • Konserwacja - Rozdrabniacz wymaga konserwacji. Regularnie smarować rozdrabniacz olejem, aby zapobiec uszkodzeniom. Dowiedz się więcej o tym, jak naoliwić niszczarkę do papieru.
  • Koszty czasu - Niszczenie dokumentów wymaga czasu. Niszczarki z ręcznym podawaniem dokumentów są wolniejsze niż niszczarki z automatycznym podawaniem dokumentów, które niszczą dokumenty automatycznie. Dowiedz się więcej o rozdrabniaczach do pasz automatycznych.
  • Prędkość niszczenia - niszczarki do papieru mogą niszczyć dokumenty tylko w określonym tempie. Zależy to od typu niszczarki, jak szybko może ona niszczyć dokumenty, prędkość zależy od liczby arkuszy, które można niszczyć na raz, prędkości silnika i czasu pracy, zanim niszczarka będzie musiała ostygnąć.
  • Zacięcia papieru - niszczarki do papieru są znane z zacięć papieru, ale droższe modele mają specjalne funkcje, które temu zapobiegają. Aby zapobiec zacięciu papieru, nigdy nie należy wkładać więcej dokumentów za jednym zamachem, co jest zalecane przez producenta. Jeśli wystąpi zacięcie papieru, większość niszczarek ma przycisk odwrotny, który umożliwia pozbycie się zacięcia. Inne, droższe, rozdrabniacze są wyposażone w technologię odporną na zatory. Rozdrabniacze te mają mocne silniki, które są na tyle mocne, że dają odrobinę dodatkowej mocy, gdy niszczarka jest zablokowana. Dowiedz się więcej o tym, jak rozwiązać zator papierowy.
  • Nie w przypadku dużych objętości - większość niszczarek jest przeznaczona do niszczenia niektórych dokumentów na raz. W przypadku większych objętości można użyć niszczarki z automatycznym podajnikiem, która może rozdrobnić około 100-500 kartek papieru w jednej sesji. Jeśli chcesz niszczyć duże ilości dokumentów, na przykład ze względu na coroczne porządkowanie archiwów, to niszczarka papieru może nie być odpowiednim rozwiązaniem. Polecamy wynajęcie profesjonalnej i certyfikowanej firmy zajmującej się niszczeniem danych, która wykona dla Państwa niszczenie papieru. Możesz też wypożyczyć niszczarkę przemysłową do niszczenia dużych ilości poufnych dokumentów.

O serwisie


Portal poświęcony tematyce strategii marketingowej

Kim jest trener biznesu?
Jak zostać trenerem biznesu?
Jaki wpływ na zespół mają szkolenia biznesowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

 

Kontakt

kontakt@amw.net.pl

Galeria