Jak zaoszczędzić czas i pieniądze na drukowaniu etykiet

Czy należy kupić wysyłkową drukarkę etykiet? Który to? Jakiego oprogramowania wysyłkowego należy z nim używać?

Specjalistyczne grupy na Facebooku, są prawdziwą perełką. Porady są tam na najwyższym poziomie, czego nie zawsze można znaleźć w Google. Ten przykład był tak pomocny, że pomyślałem, że podzielę się nim z tobą. Jeden z naszych członków pytał:

"Dzień dobry! Szukam drukarki etykiet do moich etykiet wysyłkowych. Obecnie drukuję je tylko na zwykłym papierze, wycinam je i przyklejam do kopert za pomocą taśmy wysyłkowej. Ktoś wie, czy używanie drukarki etykiet będzie droższe/ tańsze niż robienie tego w ten sposób? Jestem pewna, że zaoszczędzi mi to czasu, ale zastanawiam się, czy jest to warte zakupu. Dzięki!"

Dziesiątki doświadczonych właścicieli sklepów zjawiło się w tym miejscu, a oto zalety i wady zakupu wysyłkowej drukarki etykiet.

Samodzielne drukowanie etykiet

Sporo osób miało sporą ilość zamówień i potrafiło po prostu drukować etykiety, korzystając z własnych domowych drukarek. Kupują samoprzylepne pół arkusze etykiet z Amazon, Uline itp. i przepuszczają je przez swoje drukarki. Należy pamiętać, że drukarka atramentowa może być bardzo droga. Jeśli używasz drukarki z kasetą z tonerem, będzie to trwać nieco dłużej i nie będziesz musiał kupować tuszu.

Zalety:

 • niska inwestycja początkowa
 • nie ma dodatkowego sprzętu, który można by mieć w pobliżu
 • może zacząć to robić od razu, jeśli masz drukarkę i papier

Wady:

 • zakup wkładów z tuszem może być kosztowny
 • potrzeba czasu na przycięcie etykiet do rozmiaru
 • potrzeba czasu na przykrycie taśmą, aby zapobiec rozmazywaniu się deszczu
 • koszt taśmy
 • może nie wyglądać profesjonalnie 

Termiczne drukarki etykiet

Drukarka etykiet DYMO 4XL została nazwana przez wielu właścicieli sklepów zmieniaczem gier i opisana jako "jedna z pierwszych i jedna z najlepszych inwestycji biznesowych, jakich kiedykolwiek dokonałem".

"Używam drukarki etykiet Dymo 4×6 i jest to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza inwestycja, jaką kiedykolwiek poczyniłem dla mojego biznesu. Czas, który oszczędza i frustrację, którą oszczędza, jest niesamowity. Za każdym razem, gdy go używam, jest jak świąteczny poranek, całkiem uczciwie hahaha".

Do nadruku wykorzystuje technologię termiczną, wykorzystując ciepło do stworzenia nadruku odpornego na rozmazywanie i warunki atmosferyczne. Możesz go używać do drukowania etykiet z Twoim logo, kodami kreskowymi i opłatami pocztowymi.

Ludzie, którzy wysyłają wiele zamówień dziennie, mówili nam, że wydają ponad 400 dolarów rocznie na sam toner, a DYMO było dla nich dużą oszczędnością czasu i pieniędzy. Powiedziano nam, że cena Amazonki waha się i łatwo jest ją uzyskać za znacznie poniżej 200 dolarów, jeśli uważasz na umowę. Im więcej etykiet wydrukujesz, tym bardziej prawdopodobne jest, że to urządzenie zaoszczędzi Ci pieniędzy w porównaniu z drukiem atramentowym.

Zalety:

 • specjalny papier termiczny oznacza, że nie trzeba wydawać pieniędzy na tusz lub taśmę.
 • oszczędza czas, zapobiegając dodatkowej pracy związanej z cięciem i oklejaniem
 • szybko drukuje (do 129 etykiet na minutę!), a etykiety znajdują się na rolce, więc nie trzeba ich podawać ręcznie
 • wyglądać profesjonalnie

Wady:

 • początkowa inwestycja w drukarnię i papier
 • bieżące inwestycje w uzupełnianie papieru (w zależności od wielkości przesyłki)
 • Musisz znaleźć na biurku miejsce na to.
 • Istnieje wiele różnych drukarek etykiet DYMO, ale o 4XL wspomniano specjalnie w naszej grupie. Po pierwszej publikacji tego wpisu, jeden z członków naszej grupy na Facebooku polecił inną drukarkę termiczną:

"Nawiasem mówiąc, jest jeszcze jedna drukarka etykiet, którą kupiłem zamiast firmy DYMO po przeczytaniu recenzji (ponieważ wydaje się, że firma DYMO może nagle przestać działać, a wtedy obsługa klienta nie pomoże). Nazywa się ROLLO i do tej pory nie miałem z nim żadnego problemu, a ich obsługa klienta jest fantastyczna. Bonusem jest to, że możesz używać z nim KAŻDEGO papieru etykietowego (zamiast kupować etykiety specyficzne dla firmy DYMO)".

Inną alternatywą, która została wymieniona z pochwałą, była profesjonalna drukarka etykiet Brother QL-570.

Wkłady papieru etykietowego

Firma DYMO zaleca korzystanie wyłącznie z ich papieru etykietowego, ale niektórzy właściciele sklepów w naszej grupie oszczędzają pieniądze, korzystając z innych marek. Wiedz, że używanie nie markowych etykiet unieważnia gwarancję na drukarkę. Jeden z naszych członków miał przerwę na drukowanie i firma DYMO wysłała mu zupełnie nową, ale potrzebowała zdjęć i odesłania starego, aby zobaczyć, co się z nim stało.

Inny właściciel sklepu powiedział nam: "Zdecydowanie jest to coś, dla czego trzeba ocenić ryzyko. Kwota pieniędzy, którą zaoszczędziłem kupując etykiety pozamarkowe na okres dwuletniej gwarancji, była w rzeczywistości większa niż koszt zakupu nowej wytwórni etykiet, gdyby moja się zepsuła, więc było to dla mnie warte zachodu. Ale dla kogoś, kto wysyła mniej rzeczy, może nie być."

Jeden z właścicieli sklepu zasugerował nawet tę wskazówkę: "Możesz również za darmo otrzymać od firmy UPS rolki ponad 200 etykiet, które doskonale współpracują z drukarką ROLLO, więc teraz nie muszę nawet płacić za papier etykiet".

Oprogramowanie wysyłkowe

Kolejną dużą oszczędnością czasu jest wykorzystanie oprogramowania do przyspieszenia procesu wysyłki. Najbardziej polecanymi narzędziami były:

 • Shipstation, usługa, która łączy w sobie zamówienia z różnych platform sprzedażowych i tworzy i drukuje pocztę po świetnych cenach (jest powiązana z serwisem stamps.com i zawiera subskrypcję). To jest link partnerski, a wielu naszych klientów korzysta z Shipstation.
 • Shippo, która integruje się z Etsy i Shopify oraz umożliwia tworzenie własnych etykiet i korzystanie z nośników, takich jak UPS. Może kosztować mniej w przeliczeniu na etykietę przy przesyłce o małej objętości (i posiada najładniejsze logo!).
 • ShippingEasy jest bogaty w funkcje, a jeśli wysyłasz mniej niż 50 pakietów miesięcznie, możesz skorzystać z ich planu startowego bez miesięcznej opłaty. Mój mąż go używa, a to jest nasz link partnerski.

Każda z tych usług dobrze współpracuje z drukarką etykiet DYMO i stanowi wielki krok w kierunku rozwoju firmy.

O serwisie


Portal poświęcony tematyce strategii marketingowej

Kim jest trener biznesu?
Jak zostać trenerem biznesu?
Jaki wpływ na zespół mają szkolenia biznesowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

 

Kontakt

kontakt@amw.net.pl

Galeria